Skip to content

lek. Dawid Garbiński

Dawid Garbiński

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w niemieckiej klinice Ortopedii, Chirurgii urazowej i Medycyny sportowej (AMEOS Klinikum Ueckermunde, Meklemburgia-Pomorze Przednie).

Uczestnik krajowych oraz międzynarodowych kursów, warsztatów i konferencji z zakresu ortopedii, chirurgii urazowej, medycyny sportowej czy rehabilitacji.

Główne zainteresowania to leczenie nieoperacyjne (terapia zachowawcza, infiltracje, ostrzyknięcia, blokady), diagnostyka, profilaktyka oraz leczenie zespołów przeciążeniowych stawów i kręgosłupa oraz medycyna sportowa (diagnostyka, rehabilitacja, medyczne wsparcie zawodników podczas powrotu do treningów i sportu).

W pracy skupiamy się głównie na leczeniu nieinwazyjnym zespołów bólowych kręgosłupa, małoinwazyjnym urazów sportowych/ przeciążeniowych oraz na endoprotezoplastyce (staw kolanowy, biodrowy, ramienny). W szpitalu, w którym pracuję, istnieje możliwość przeprowadzenia prywatnych zabiegów (również dla pacjentów z Polski, którzy nie znają języka niemieckiego). Taką operację przeprowadza szef kliniki lub jego zastępca (wymogi prawne w Niemczech).

Absolwent (2019) Wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W szpitalu w Niemczech pracuję od sierpnia 2020.