Skip to content

Fizjoterapeuta Michał Maćkowski

mgr fizjoterapii, prawo wykonywania zawodu numer 9089

Absolwent kierunku fizjoterapia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (studia II stopnia). W latach 2018-2019 członek Parlamentu Studentów PUM. Brał czynny udział w organizacji wielu wydarzeń, zarówno o charakterze edukacyjnym, jak i o charakterze integracyjnym – promującym zdrowie. Reprezentował uczelnię na zjazdach i konferencjach naukowych w całej Polsce.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w pracy z pacjentami wymagającymi wizyt domowych. Byli to między innymi pacjenci po operacjach ortopedycznych, ze schorzeniami neurologicznymi, jak i pacjenci z dolegliwościami bólowymi. Od pięciu lat prowadzi rehabilitację pacjenta z tetraplegią po urazie rdzenia kręgowego. Brał udział w rehabilitacji pacjenta po wypadku w ramach akcji Szlachetna Paczka. 

Odbył praktyki zarówno w gabinetach prywatnych, jak i placówkach NFZ m.in:

  • Reha-Team 
  • MK Fizjoterapia
  • Gabinet fizjoterapeutyczny przy stadionie lekkoatletycznym na ul. Litewskiej w Szczecinie 
  • Klinika Neurologii SPSK 1
  • Klinika Ortopedii, Traumatologii i Onkologii SPSK 1
  • Klinika Neurochirurgii SPSK 1
  • Klinika Kardiochirurgii z oddziałem rehabilitacji kardiologicznej SPSK2

Chcąc ciągle poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie uczestniczył w wielu spotkaniach naukowych, konferencjach oraz szkoleniach. Absolwent kursu Suche Igłowanie – Medyczna Akupunktura.

Fizjoterapeuta kadry piłkarskiej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej roczników juniorskich.  

Jako przedstawiciel firmy Rehaintegro pomaga w organizacji kursów fizjoterapeutycznych w Szczecinie. 

Pasjonat sportu oraz zdrowego stylu życia. W wolnym czasie sędzia piłki nożnej. Brał udział  w wielu zorganizowanych biegach, takich jak np.: Bieg na 5 km – PUM dla zdrowia, bieg na 10 km – Bieg Niepodległości 2018,2019 w Poznaniu oraz półmaraton – Szczecin, Poznań.  

W Reha-Team zajmuje się realizacją wizyt domowych pacjentów neurologicznych oraz po przebytych operacjach ortopedycznych. Prowadzi również rehabilitacje w ostatnim etapie powrotu do pełnej sprawności, na siłowniach i w klubach fitness.