Fizjoterapeuta Tomasz Bubak

mgr fizjoterapii, prawo wykonywania zawodu nr 4352

Absolwent fizjoterapii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe rozpoczął w trakcie studiów pracując w placówce medycznej w Szczecinie oraz ze sportowcami klubu bokserskiego, co pozwoliło mu poszerzyć wiedzę praktyczną w zawodzie fizjoterapeuty, jak również rehabilitacji ortopedycznej. Jest pasjonatem fizjoterapii i ciągle się rozwija, dlatego sukcesywnie uczęszcza na szkolenia i kursy, które umożliwiają mu wykorzystywanie szerokiej gamy technik i metod w pracy z pacjentem.

Ukończone kursy to: Masaż tkanek głębokich, Kinesiology Taping, Terapia Manualna wg Koncepcji Briana Mulligana (moduł A i B), Medycyna Ortopedycznej wg CYRIAX’A (moduł A i B) , Terapia Manualna wg Typaldosa D.O Facial Distortion Model- FDM, Anatomy trains, Terapia Skolioz – diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne, Diagnostyka Radiologiczna w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Pinopresura (klawiterapia),Suche igłowanie (The Dry Needling), Terapia trzewna ,kurs IASTM, Terapia Stawów skroniowo-żuchwowych i zatokowych bólów głowy. Manipulacje powięziowe wg Stecco.

Tomek jest też wykładowcą na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Szczecinie gdzie prowadzi zajęcia z terapii manualnej i terapii powięziowej.

Zakres konsultacji

  • Rehabilitacja po operacjach układu ruchu ( atroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa itp.)
  • Stany po urazach (uszkodzenia mięśniowe, skręcenia, zwichnięcia, złamania itp.)
  • Dolegliwości bólowe kręgosłupa (bóle karku, lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, kręgozmyk itp.)
  • Bóle głowy pochodzenia szyjnego; problemy stawów skroniowo-żuchwowych, bruksizm bóle zatok
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów ( bark, kręgosłup, biodro, kolano itp.)
  • Zespoły przeciążeniowe (łokieć tenisisty/golfisty, kolano biegacza/skoczka, zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zapalenie rozścięgna podeszwowego/ostroga piętowa, tendinopatia achillesa, zapalenie kaletek)
  • Wady postawy