Skip to content

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna jest dziedziną fizjoterapii, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i prewencją dolegliwości dotyczących układu moczowo-płciowego (uroginekologicznego) u kobiet i mężczyzn. Ma na celu przywrócenie i poprawę funkcji układu miednicy oraz poprawę jakości życia pacjentów.

fizjoterapia uroginekologiczna

Dla kobiet fizjoterapia uroginekologiczna jest szczególnie ważna w przypadku problemów takich jak nietrzymanie moczu, nietrzymanie kału, chroniczne bóle miednicy, dysfunkcje pochwy oraz poporodowe problemy miednicy. Jest również pomocna dla kobiet planujących ciążę, które chcą przygotować mięśnie dna miednicy do porodu i zapobiec potencjalnym problemom. Jest również pomocna w redukcji dolegliwości bólowych towarzyszących miesiączkowaniu, endometriozie, stosunkach i zespołach bólowych miednicy mniejszej.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna mężczyzn skupia się na leczeniu problemów takich jak dysfunkcje mięśni dna miednicy, przewlekłe bóle miednicy, choroba Peyroniego, zaburzenia erekcji oraz pooperacyjne rehabilitacja po zabiegach miednicy.

Fizjoterapia uroginekologiczna dla kobiet i mężczyzn może być przeprowadzana zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Terapia jest zawsze oparta na indywidualnych potrzebach pacjenta i wymaga szczegółowej oceny, diagnozy i planu leczenia.

Jeśli borykasz się z problemami urogenitalnymi, fizjoterapia uroginekologiczna może być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Skonsultuj się z doświadczonym fizjoterapeutą, który pomoże Ci opracować spersonalizowany plan terapeutyczny, dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.