Skip to content

Jak leczymy

Fizjoterapia/Osteopatia/konsultacje lekarskie

Reha-Team to obecnie zespół składający się z 11 fizjoterapeutów, osteopaty i 6 lekarzy. Poszczególni fizjoterapeuci specjalizują się w fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej, uroginekologicznej oraz pediatrycznej. Jeśli nie wiesz do kogo możesz się umówić do zawsze możesz skorzystać z pomocy naszej rejestracji lub w pierwszej kolejności umówić telekonsultację z jednym z fizjoterepautów. Naszym celem jest pomaganie pacjentom w zmniejszeniu bólu i powrocie do sprawności dlatego działamy jako zespół. Jeśli problem naszego pacjenta wymaga oceny lekarskiej to proponujemy konsultacje ze specjalistami z zakresu ortopedii, neurologii, neurochirurgii czy radiologii. Dzięki doskonałej współpracy na linii lekarz-fizjoterapeuta jeszcze lepiej możemy świadczyć Państwu usługi zdrowotne. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia dlatego bardzo ważna jest pierwsza wizyta i badanie fizjoterapeutyczne lub lekarskie, po którym możemy zaplanować Państwa powrót do sprawności.

Rehabilitacja:

Fizjoterapia/Osteopatia/Terapia Manualna/Metody neurorozwojowe/Fizykoterapia/Fizjoterapia Inwazyjna/Trening/Edukacja

Kompleksowe podejście fizjoterapeutyczne wymaga od nas optymalnego zaplanowania procesu z uwzględnieniem potrzeb naszych pacjentów. W przypadku pacjentów ortopedycznych stosujemy szeroki wachlarz metod terapeutycznych w tym terapia manualna, nowoczesna fizykoterapia, fizjoterapia inwazyjna czyli zabiegi z wykorzystaniem igłoterapii m.in. pod kontrolą USG. Takie działanie zawsze musi być wsparte edukacją pacjenta połączonym z indywidualnie zaplanowanym medycznym treningiem terapeutycznym.

W zakresie fizjoterapii pediatrycznej służymy pomocą najmłodszym pacjentom od momentu narodzin, w okresie wczesnoszkolnym i szkolnym w przypadku wad w postawie czy skolioz. W pracy z najmłodszymi stosujemy metody neurorozwojowe, terapię metodą FITS oraz podejście osteopatyczne (leczenie zaburzeń gastrycznych, zaburzeń snu, niepokoju, bolesnych kolek itp).

Fizjoterapia uroginekologiczna, zajmujemy się diagnozowaniem, leczeniem i prewencją dolegliwości dotyczących układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn. Wspomagamy się tu nowoczesną fizykoterapią w tym skupioną falą uderzeniową, sonofeedbackiem czy zabiegiem neuromodulacji.

Fizjoterapia neurologiczna, oferujemy wsparcie stacjonarne oraz wizyty domowe. Proces rehabilitacji pacjentów wspieramy m.in. stosując przezczaszkową stymulację prądem galwanicznym (tDCS).