Skip to content

Pierwsza wizyta

Fizjoterapia zawsze zaczyna się od badania tzn. zebrania wywiadu i wykonania badania funkcjonalnego (oceny zakresu ruchu, badania manualnego/palpacji, badania neurologicznego) celem określenia przyczyny dolegliwości i ustalenia planu terapii. Z tego też względu dla własnego komfortu pacjenci proszeni są o przyniesienie wygodnego ubrania na zmianę (spodenki, t-shirt). Podczas badania kręgosłupa czy miednicy pacjenci mogą być poproszeni o rozebranie się do bielizny. W przypadku Medycznego Treningu Terapeutycznego, zajęć grupowych czy rehabilitacji pooperacyjnej, prosimy o przyniesienie ubrania na zmianę oraz czystego obuwia zmiennego. Szatnia z zamykanymi na klucz szafkami znajduję się obok recepcji.

Badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) nie są niezbędne na pierwszej wizycie jednakże jeśli były wykonane prosimy o ich przyniesienie. W większości przypadków badanie fizjoterapeutyczne wystarczy do podjęcia specyficznej terapii. Jeśli po badaniu będą jakiekolwiek wątpliwości co do możliwości podjęcia bezpiecznej i skutecznej terapii pacjent zostanie przekierowany do właściwego lekarza specjalisty lub na konkretne badanie obrazowe.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz nasze wdrożyliśmy procedury zalecone przez GIS oraz Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Gabinety są dezynfekowane oraz wietrzone. Prosimy o przeczytanie i stosowanie się do zasad:

  1. Drzwi naszego centrum są otwarte ale prosimy przychodzić na wyznaczoną godzinę. Dzięki temu możemy uniknąć kumulacji pacjentów w poczekalni. Po wejściu prosimy wygodnie usiąść w poczekalni i poczekać na umówioną wizytę.
  2. Na wizytę proszę przychodzić w masce chirurgicznej bądź FFP2 zasłaniającej nos i usta. Wyłączone z tego obowiązku są dzieci poniżej 4 roku życia i osoby z zaświadczeniem lekarskim. 
  3. Nie zaleca się uczestniczenia w wizycie osób towarzyszących poza uzasadnionymi przypadkami – osoby nieletnie i niepełnosprawne.
  4. Wchodząc i wychodząc z przychodni prosimy o korzystanie z dozownika i dezynfekcję rąk.
  5. Zachęcamy do płatności bezgotówkowych.

Uwaga: Wizyty prosimy odwoływać najpóźniej dzień przed umówionym spotkaniem, pozwoli to skorzystać z wizyty innym oczekującym pacjentom. W przypadku nie pojawienia się na wizycie w ustalonym terminie bądź odwołania jej w dniu w, którym była zaplanowana – podczas kolejnego spotkania zostanie pobrana dodatkowa opłata – 100% kwoty za wizytę, która się nie odbyła.