Skip to content

dr Monika Sochańska

 

dr Monika Sochańska

Dr Monika Sochańska zajmuje się szeroko pojętą diagnostyką radiologiczną, a przede wszystkim badaniem ultrasonograficznym jamy brzusznej. Ocenia narządy miąższowe jamy brzusznej takie jak wątroba, trzustka, nerki czy pęcherz moczowy.

Jest specjalistą w USG dzieci: przezciemiączkowe do 3 lat, płuca, jądra, węzły chłonne, tarczyca, refluks, ocena stożka rdzenia.

Edukacja

Absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej – studia ukończyła w roku 1992. Specjalizację I stopnia z radiodiagnostyki uzyskała w 1996 roku. Specjalizacją z radiologii i diagnostyki obrazowej II stopnia uzyskała w roku 2004.

Doświadczenie zawodowe

W latach 1992-1999 pracowała jako asystent Zakładu Radiologii Pomorskiej Akademii Medycznej w szpitalu SPSK II, a równolegle w latach 1997-99 w przychodni Szpitala Dziecięcego przy ul. Św. Wojciecha. Od 1999 do 2006 roku pełniła rolę kierownika Zakładu Radiologii. 
Od 2006 r. pracuje również w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej SPS ZOZ Zdroje, a od 2012 r. udziela świadczeń zdrowotnych w Centrum Gastrologii i Leczenia Otyłości.